< Попередня новина

29.07.2016 09:17 - давність новини: 7 р.
Автор:  Олена Клак
Категорія: Загальні новини

ЖОВКВА-БАМБЕРГ: на одному континенті, проте «на різних полюсах»

25-26 липня менеджер проекту COMUS у місті Жовква прийняла участь у студійному візиті у місто Бамберг (Баварія, Німеччина), що відбувся в рамках проекту «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадами» (COMUS), що реалізується у співпраці Міністерства культури та Ради Європи і Європейської Комісії. У візиті також приймали участь національний координатор проекту COMUS в Україні Валентина Дем’ян та представники інших пілотних міст – Луцьк, Прилуки (Україна), Сороки (Молдова), Дюшеті (Грузія), Гюмрі та Горіс (Вірменія).
Програма візиту була дуже насиченою та інформативною. Делегація зустрілась із місцевою владою, ознайомилась із системою менеджменту пам’ятками архітектурно-історичної спадщини, із досвідом міста щодо подання заявки на внесення його до переліку об’єктів, що перебувають під охороною UNESCO. Крім того було презентовано напрацювання міста в контексті залучення громадськості до питань стратегічного планування та розвитку міст, що мають матеріальну та нематеріальну спадщину. Делегацію проекту COMUS детально ознайомили із найкращими практиками з підтримки ініціатив, спрямованих на промоцію об’єктів матеріальної та нематеріальної спадщини.
«Бамберг вражає! Це перше місто, в якому мені довелось побувати, де так ідеально співіснують минуле, теперішнє та майбутнє. Громаді міста Бамберг вдалось досягти гармонії у історичній частині міста, де сучасне життя прекрасно вписується в особливу архітектуру та традиції» - говорить менеджер проекту Олена Клак: «Їм вдалось досягти таких результатів тому, що вони зробили правильний перший крок – вони розпочали з стратегічного планування разом з громадою. Перед тим, як реставрувати будь-який об’єкт, громада повинна дуже добре розуміти, для чого вона використовуватиме цей об’єкт у майбутньому. Кожна історична будівля заслуговує бути не лише реставрована, а й наповнена життям!»
ДОВІДКОВО. Проект COMUS - спільний проект Ради Європи і Європейської Комісії «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадянами», спрямований на розробку інноваційних моделей міського планування, що сприяють розв’язанню практичних проблем в історичних містах. Проект реалізується одночасно в 6 країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство»: Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Білорусь. В основі проекту лежать напрацювання попереднього «Пілотного проекту з реабілітації культурної спадщини історичних міст» (2009-2011).
Проект передбачає комплексну взаємодію органів влади усіх рівнів і місцевих громад з метою покращення існуючого міського середовища невеликих історичних міст, зупинення деградації історичного середовища та заохочення місцевих мешканців до активної участі в процесі прийняття рішень і розробки стратегії розвитку міста.