21.04.2020 08:35 - давність новини: 4 р.
Автор:  Пенсійний фонд

Підвищення пенсійних виплат з травня 2020

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 1 квітня 2020 р. № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».
  Постановою, зокрема установлено:
 1).  що з 1 квітня 2020 р. пенсіонерам, яким виповнилося 80 років і більше, у яких щомісячний розмір усіх пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2019 рік, а це 9205 гривень, провадиться щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 500 гривень у межах зазначеного розміру.
  Щомісячна компенсаційна виплата пенсіонерам, які досягли 80-річного віку після 1 квітня 2020 р., виплачуватиметься з дати досягнення зазначеного віку.
  У разі коли після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат за наявності відповідного страхового стажу не досягає 2 600 гривень, надаватиметься доплата до зазначеного розміру;
 2). проведення у квітні 2020 р. виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2, у сумі 1 000 гривень пенсіонерам, розмір виплат яких не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року, а також ще деяким одержувачам державної соціальної допомоги;
 3). проведення з 1 травня 2020 року перерахунку пенсій із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, що враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.
 Якщо щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає 2100 гривень передбачено надання доплати до цієї суми.
  Пенсійний фонд України рекомендує людям літнього віку в умовах розповсюдження коронавірусної інфекції мінімізувати соціальні контакти!
  Отримати відповіді на нагальні питання щодо призначення, перерахунків та виплати пенсій можливо не виходячи з дому, наприклад через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua), Контакт-центр Пенсійного фонду (0 800 503 753,  044 281 08 70,  044 281 08 71) або телефоном «гарячої лінії» Жовківського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) – 21-326.