< Попередня новина

24.03.2017 21:40 - давність новини: 4 р.
Автор:  Бучко Андрій
Категорія: Energo

Жовкву ставлять у приклад іншим містам

24 березня у Жовкві відбулася інформаційна зустріч в рамках проекту: «Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється». У Жовкві буде встановлено два котли у комунальній котельні по вул Лесі Українки, 5, замінено тепломережу від котельні та повністю реконструйовано дошкільний навчальний заклад №2 «Калинонька».
На зустрічі представники міської влади та координатори проекту, експерти та підрядники робіт, розповіли жовківчанам про стан його реалізації. Серед останніх були, зокрема, мешканці будинків, які є об’єктами проектних робіт, представники педагогічного та батьківського колективів дитсадка, члени ОСББ Жовкви.
Міський голова Жовкви Петро Вихопень розповів про інвестиційний клімат у місті.
- Місто активно працює у сфері залучення інвестицій – приватних, державних та грантів, - зазначив Петро Богданович. – Серед останніх важливе значення має «Угода мерів», в рамках якої за 3 роки у Жовкву вдасться залучити близько 1 млн.  євро коштів Європейського Союзу.
Мер Жовкви подякував європейським партнерам за надану можливість розвивати місто, а також Львівській облдержадміністрації за допомогу у співфінансуванні.
- Від облдержадміністрації ми відчули не лише моральну, а й фінансову підтримку, адже проект вимагає дофінансування з української сторони. У минулому році ми отримали 2 млн. грн. на співфінансування проекту, - додав Петро Вихопень.
У свою чергу, представники проекту та облдержадміністрації відзначили зміни, які відбулися у Жовкві, за останні роки.
- Ми у надзвичайному захопленні від тієї роботи, яку проробило місто та ставимо Жовкву у приклад іншим містам, - зазначив  заступник начальника департаменту міжнародної технічної допомоги Львівської ОДА Юрій Космина.
- Щоразу, коли я приїжджаю до Жовкви, захоплююсь тим, як місто себе перебудовує, як воно змінюється. Ніколи ніякого успіху не вдається досягнути, якщо громада до цього не буде залучена. У Жовкві це розуміють, - додав експерт Команди підтримки програми Сom-Dep Андрій Кирчів.
2017 рік – останній з трьох, на який розрахований проект. Попри це, він буде найбільш плідним, адже відбудеться безпосередньо закінчення втілення у життя задумів, які проект передбачає.
Станом на кінець березня проведено тендер і визначено виконавця робіт з реконструкції садочку №2. Вони розпочнуться вже у квітні і триватимуть до вересня. Також і проведено тендер та визначено генпідрядника на виконання робіт із заміни тепломережі та триває виготовлення проектно-кошторисної документації для котельні.
Нагадаємо, проект «Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється» впроваджується у рамках програми «Демонстраційні Проекти – Угода Мерів» завдяки коштам Європейського Союзу. Загальний бюджет проекту 860 тис. євро, з яких 688 тис. євро – це кошти Європейського Союзу, 172 тис. євро – Жовківської міської ради.