Правила благоустрою і утримання території м. Жовква

1. Загальні положення.
1.1. Правила обов'язкові для всіх громадян, організацій, установ та підприємств незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності.
1.2. До об'єктів міського благоустрою належать:
1.2.1. Вулично-дорожня мережа (земляне полотно і проїзна частина вулиць, доріг, площ, внутрішньо-квартальних та інших проїздів, тротуари, пішохідні та велосипедні доріжки, вуличні автомобільні стоянки, водостічні та дренажні систем, труби та малі мости, які не є окремими інвентарними об'єктами і знаходяться на балансі вулиці або дороги, технічні засоби організації дорожнього руху);
1.2.2. Штучні споруди на вулично-дорожній мережі (мости);
1.2.3. Побутове та комунальне обладнання територій житлової забудови (сміттєзбірник, відпочинку населення, дитячих забав і спортивних ігор, проведення культурно-масових заходів та інші);
1.2.4. Зелені насадження (парки, сади загального користування, зелені насадження на вулицях, дорогах, прибудинкових територіях та санітарно-захисних зонах);
1.2.5. Малі архітектурні форми (лави, урни, навіси на зупинках громадського транспорту, паркани, огорожі, кіоски, рекламні щити, декоративні скульптури та композиції, пам'ятники, обладнання дитячих та спортивних майданчиків, вази для квітів);
1.2.6. Вуличне освітлення та зовнішні електромережі (електротехнічне обладнання, в тому числі лінії електропередач напругою до 1000 В.);
1.2.7. Гідротехнічні та протизсувні споруди (природні водойми, берегові укріплення, підпірні стінки, сходи, парапети, дренажі);
1.3. Роботи з ремонту та утримання об'єктів міською благоустрою поділяються на такі види: капітальний, середній та поточний ремонти і утримання.
1.4. До капітального ремонту об'єктів міського благоустрою належать роботи, спрямовані на підвищення їх експлуатаційних характеристик, зокрема на підвищення технічних нормативів, збільшення міцності та несучої здатності конструктивних елементів, а також збільшення габаритів об'єктів і окремих їх частин в межах норм, які відповідають технічній категорії, встановленій для даного об'єкту міського благоустрою.
1.5. Середньому ремонту підлягають тільки вулично-дорожня мережа та штучні споруди.
До середнього ремонту відносяться роботи, пов'язані з періодичним "Ловленням шару зносу дорожнього покриття, забезпеченням достатньої його жорсткості та рівності, поліпшенням експлуатаційних якостей елементів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд.
При необхідності середній ремонт може містити в собі ліквідацію усіх дрібних пошкоджень покриття проїзної частини вулично-дорожньої мережі та штучних споруд.
1.6. До поточного ремонту належать роботи для запобігання дрібним деформаціям та пошкодженням об'єктів міського благоустрою та з негайної їх ліквідації.
Роботи з утримання об'єктів благоустрою полягають у регулярному проведенні заходів щодо запобігання передчасному зносу об'єктів, забезпечення нормальних умов функціонування та утримання їх у чистоті і порядку.

2. Поняття і терміни
2.1. Порушення правил благоустрою міста
2.1.1. Влаштуванрія смітників у невідведених для цього місцях.
2.1.2. Забруднення вулиць, площ, доріг, дворів, інших територій.
2.1.3. Складування на вулицях, площах тари, будівельних матеріалів, тощо.
2.1.4. Виконання робіт з благоустрою міста без обгрунтувань і затверджених проектів.
2.1.5. Наїзди на тротуари, декоративні огорожі, тощо.    |
2.1.6. Незадовільне забезпечення технічної справності доріг, вулиць, площ,
тротуарів, пішохідних доріжок, мостів .
2.1.7. Незадовільне утримання парків, скверів, зелених зон, квітників.
2.1.8. Відсутність огорожі на місці розриття, небезпечної зони.
2.1.9. Відсутність освітлення місця розриття в нічний час на тротуарах, проїзній  частині вулиць і площ.
2.1.10. Розвішування рекламних оголошень, афіш на фасадах будинків і споруд, парканах, деревах, стовпах, тощо.
2.1.11. Відсутність урн для сміття.
2.1.12. Відсутність договору на вивезення твердих побутових відходів з населенням, установами, підприємствами, організаціями різних форм власності із спеціалізованим підприємством, що надає такі послуги.
2.1.13. Незадовільний зовнішній вигляд та технічна несправність:
а) постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів, стовпів, лавок, урн та контейнерів для сміття;
б) кіосків, яток стаціонарних, літніх торгівельних майданчиків, трансформаторних будок, телефонних і електричних шаф, навісів та павільонів, транспортних зупинок;
в) спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, вивісок і вітрин, пам'ятників, скульптур, пам'ятних дошок.
2.1.14. Самовільне встановлення літніх майданчиків, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, кіосків, яток стаціонарних.
2.1.15. Оформлення вітрин і вивісок з порушенням Вимог до їх оформлення, затверджених виконавчим комітетом.
2.2. Влаштування смітників у не відведених для цього місцях.
Самовільне скидання побутового сміття, побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва, ґрунту.
2.3. Забруднення вулиць, площ, інших територій.
2.3.1. Несвоєчасне прибирання територій.
2.3.2. Несвоєчасний вивіз побутового сміття із контейнерних майданчиків.
2.3.3. Забруднення внаслідок пошкодження об'єктів благоустрою.
2.3.4. Складання грунту, будівельних матеріалів поза межами будівельного майданчика.
2.3.5. Забруднення, викликане виконанням будівельних, ремонтно-будівельних робіт в межах нормативних термінів.
2.3.6. Забруднення, викликане виконанням будівельних, ремонтно-будівель-¬
них робіт понад нормативні терміни.
2.3.7. Забруднення, викликане самовільним виконанням будівельних, ремонтно-будівельних робіт.
2.3.8. Винос болота колесами автомобіля на благоустроєні території, вулиці, площі, забруднення їх при перевезенні сміття, сипучих матеріалів автотранспортом.
2.3.9. Несвоєчасне прибирання снігу із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг
2.3.10. Миття, заправка, ремонт транспортних засобів в необладнаних для  цього місцях.
2.3.11.Витоки води, фекалій на впорядковані території.
2.4. Самовільне виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт
Ведення будівельних, ремонтно-будівельних робіт, встановлення огорож (тимчасових і постійних) без дозволу на організацію будівельного майданчика, на прокладання інженерних комунікацій, ведення робіт з ліквідіції аварій на комунікаціях міста.
2.5. Самовільне встановлення кіосків, яток стаціонарних, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, літніх майданчиків, малих архітектурних форм.
Встановлення кіосків, яток стаціонарних, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, малих архітектурних форм, літніх майданчиків без дозволу або несвоєчасна їх перереєстрація.
2.6. Стаціонарні об'єкти вуличної торгівлі.
2.6.1. Ятка стаціонарна - тимчасовий торговельний пункт дрібно роздрібної торгівлі, збірно-розбірний, розміром до 1,0x2,0x2,5 м, не вимагає влаштування фундаментів та під'єднання до інженерних комунікацій. Виготовляється згідно з паспортом, затвердженим виконавчим комітетом.
2.6.2. Кіоск - тимчасовий торгівельний пункт дрібно-роздрібної торгівлі, пункт побутового обслуговування площею до 12 м., висотою не більше 3-х метрів, без влаштування фундаментів, можливим під'єднанням до інженерних комунікацій. Виготовляється згідно з паспортом, затвердженим виконавчим комітетом.
2.6.3. Відкритий літній майданчик - стаціонарний пункт з кількістю місць для обслуговування 20 чоловік і більше або тимчасовий пункт з кількістю місць для обслуговування 4 чоловік і більше, який розташовується біля магазину, кіоску, закладу громадського харчування. Робочі місця повинні бути обладнані холодильником, торговельно-технологічним устаткуванням, мати електроенергію, холодну воду, каналізацію, крім тимчасового.
2.6.4. Кіоск громадського харчування - тимчасовий стаціонарний пункт громадського харчування площею до 12 м2, висотою не більше 3-х метрів, без влаштування фундаментів, можливим під'єднанням до інженерних комунікацій. Виготовляється згідно з паспортом, затвердженим головним художником міста. Робочі місця повинні бути обладнані, як і відкриті літні майданчики, за винятком столиків і стільців для обслуговування відвідувачів.
3. Порядок виконання робіт на впорядкованих територіях.
3.1. Загальні положення.
3.1.1. Підставою для:
- виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт (крім аварійних) на впорядкованих територіях;
- встановлення тимчасової та постійної огорожі, будівельних рештувань при ремонті фасадів будинків;
- встановлення літніх майданчиків, кіосків, стаціонарних яток на вулицях, площах, скверах, парках, дворах;
є рішення, яке приймається виконавчим комітетом Жовківської міської ради.
3.1.2. В комплексних проектах на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт доріг необхідно передбачити закладання додаткових поперечних каналів і футлярів труб для перспективного прокладання мереж.
3.1.3. Основний метод прокладання підземних інженерних мереж при перетині проїзної частини вулиць є закритий.
3.1.4. Під час виконання робіт, зв'язаних з закриттям або обмеженням руху транспорту, в проектах виконання робіт повинні бути розроблені і узгоджені з міською радою, Державтоінспекцією, КП “Жовківське МВУЖКГ“ схеми організації руху транспорту і пішоходів, встановнлення відвовідних дорожних знаків.
3.1.5. Під час виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт організації повинні підтримувати чистоту на прилеглій території, створити безпечні умови руху транспорту та пішоходів, складати матеріали і конструкції згідно з проектом організації будівництва, проектом виконання робіт та цих "Правил".
3.1.6. Розкриття асфальтобетонного покриття для планових або аварійних робіт допускається тільки за допомогою дорожної фрези або механізму аналогічного дорожній фрезі, при проведенні аварійних робіт будь-яким механізмом із ріжучими кромками.
3.1.7. Знесення зелених насаджень в межах охоронних зон підземних інженерних мереж пов'язане із потребою ремонту цих мереж проводиться власниками мереж за письмовим погодженням з екологічною інспекцією району.
3.2. Планові роботи.
3.2.1. Виконання будь-яких планових будівельних, ремонтно-будівельних робіт на впорядкованих територіях допускається тільки на підставі:
 - дозволу на виконання робіт;
 - проектно-кошторисної документації, погодженої у встановленому порядку;
 - проекту виконання робіт.
3.2.2. Заявки на виконання земляних робіт на впорядкованих територіях міста приймаються не пізніше ніж за 15 днів до свят, масових гулянь, демонстрацій.
3.2.3. Відповідальність за відновлення дорожного покриття, тротуарів, газонів несе організація, яка виконувала ці роботи. Вона ж протягом 2-х років несе відповідальність за руйнування покриття внаслідок його низької якості та просідання грунту.
3.2.4. Виконавець робіт зобов'язаний:
3.2.4.1. Мати на об'єкті:
- письмовий дозвіл на виконання робіт;
- проектно-кошторисну документацію, узгоджену в установленому порядку;
- проект виконання робіт;
- графік виконання робіт, узгоджений з замовником.
Встановити на місці робіт інформаційні таблички з зазначенням організації, яка виконує роботи, номер телефону, прізвищем і посадою виконавця робіт, терміном їх початку та закінчення.
Не пізніше ніж за добу до початку робіт викликати на місце представників зацікавлених організацій. В телефонограмі про збір представників вказати номер і дату видачі дозволу, посаду та прізвище виконавця.
Загородити зону робіт. Встановити технічні засоби регулювання вуличного руху. При проведенні робіт на проїзній частині дороги та тротуарах необхідно встановити стандартну загорожу, відповідні дорожні знаки згідно РСТ України 1966-86.
Здійснювати шурфування підземних комунікацій на вимогу і в присутності представників їх власників.
Доставляти матеріали на місце робіт тільки після отримання в КП “Жовківське МВУЖКГ“ дозволу на їх виконання.
3.3. Аварійно-відновлювальні роботи на підземних інженерних мережах
3.3.1. Після отримання повідомлення про аварію власник мережі зобов'язаний вислати аварійну бригаду під керівництвом відповідальної особи і приступити до роботи, створивши безпечні умови для людей, руху транспорту і збереження розміщених поряд інженерних мереж.
3.3.2. Одночасно з відправленням аварійної бригади повідомити телефонограмою про характер і місце аварії організації, які мають суміжні з місцем аварії комунікації КП “Жовківське МВУЖКГ“:
3.3.3. Організації, які мають суміжні з місцем аварії комунікації, при отриманні телефонограми зобов'язані негайно скерувати на місце аварії свого представника, котрий повинен вказати розміщення відповідних комунікацій і стежити за дотриманням встановленого порядку виконання робіт.
3.3.4. Нормативний термін виконання аварійно-відновлювальних робіт для
комунікацій:
- водогін і каналізація - 3 доби;
- електромережі - 5 діб;
- газові мережі (визначення характеру та об'єму робіт) - 3 доби;
- міські телефонні мережі - 3 доби;
- теплові мережі ~  15 діб.
У складних випадках, пов'язаних з необхідністю розширення обсягів та зони ремонтних робіт, продовження термінів узгоджується додатково з міською радою, КП “Жовківське МВУЖКГ“.
У разі порушення виконавцем термінів закінчення аварійних робіт стягується штраф згідно з розділом 5 "Правил".
3.3.5. Власник мереж несе відповідальність за своєчасне і якісне відновлення благоустрою після виконання аварійних робіт на мережах. Він же протягом 2-х років несе відповідальність за руйнування покриття внаслідок його низької якості та просідання грунту.
3.3.6. Термін відновлення благоустрою після виконання робіт по ремонту інженерних мереж:
- на вулицях та місцях руху громадського, пасажирського автотранспорту - протягом 1 доби;
- в інших місцях - протягом 15 діб;
про завершення робіт власник мереж в одноденний термін повідомляє міську раду, КП “Жовківське МВУЖКГ“.
3.3.7. Повідомлення телефонограмою КП “Жовківське МВУЖКГ“ про аварію від КП “Жовківське ВУВКГ“, підприємства районних електричних мереж, зв”язку, УЕГГ, КП “Теплоенерго“ фіксується в журналі і вважається як офіційний дозвіл на виконання аварійних робіт.
Всі інші підприємства для отримання дозволу на аварійно-відновлювальні роботи подають в міську раду письмову заяву і схему виконання робіт.
3.4. Створення умов для безпечного та безперервного руху транспорту і пішоходів.
3.4.1. Під час виконання планових та аварійно-відновлювальних робіт на проїзній частині дороги, тротуарах, газонах виконавці їх повинні загородити місце роботи та встановити тимчасові дорожні знаки відповідно до вимог РСТ УРСР 1966-86.
3.4.2. Порядок і терміни виконання робіт в межах тротуарів та проїзної частини, які не потребують перекриття руху транспорту визначається державтоінспекцією м. Жовква.
3.4.3. Виконавець робіт зобов'язаний дотримуватись передбаченого проектом порядку та термінів їх виконання і створити умови для безпечного руху транспорту та пішоходів згідно з "Правилами дорожньго руху".
3.4.4. Організація руху транспорту під час робіт на проїзній частині вулиці з її закриттям (частково або повністю) визначається деравтоінспекцією м. Жовква, міською радою .
3.4.5. Для руху пішоходів з обох сторін вулиці, як правило, повинна залишатися смуга тротуару не менше 1,5 м., в особливих випадках одна сторона тротуару може бути зайнята повністю, але з обов'язковим збереженням руху пішоходів по всій ширині протилежного тротуару.
3.4.6. В зимовий період пішохідні містки через траншеї повинні очищатися від снігу та льоду і посипатися піском організацією, яка виконує роботи.
3.5. Земляні роботи (планові та аварійно-відновлювальні)
3.5.1. Розробка грунту в котлованах і траншеях при перетині ними підземних комунікацій дозволяється тільки після встановлення ручним шурфуванням фактичного місця розміщення цих комунікацій.
3.5.2. Земляні роботи поблизу існуючих комунікацій і при їх перетині виконуються у відповідності з вимогами БНіП - 3.02.01-87.
3.5.3. Під час проведення земляних робіт необхідно забезпечити в'їзди в двори, мікрорайони і входи в  приміщення, для чого виконавець робіт зобов'язаний встановити перехідні пішохідні містки з поручнями.
3.5.4. У випадку виявлення підземних комунікацій, не вказаних у проекті виконавець робіт зобов'язаний повідомити про це відповідні експлуатаційні організації та районний відділ комунального господарства.
3.5.5. У разі пошкодження будь-якої споруди під час виконання робіт виконавець зобов'язаний повідомити про це власника комунікації. Виконання робіт безпосередньо біля місця пошкодження повинно бути зупинено до прибуття представників організації, яка експлуатує ці споруди.
Ліквідація пошкоджень провадиться власниками споруд. Організації,які пошкодили споруди, виконують земляні та інші підсобні роботи за вказівкою власників пошкоджених споруд і сплачують їм вартість ремонтних робіт. Пошкодження інженерних мереж в зоні проведення будівельних робіт не з вини будівельних організацій повинні ліквідовуватись силами і за рахунок власників мереж в терміни, необхідні для виконання будівельних робіт.
3.5.6. У випадку необхідності реконструкції підземних мереж, не передбачених в проекті, роботи можуть виконуватися тільки після погодження проекту в установленому порядку.
3.5.7. Забороняється засипати землею та іншими сипучими матеріалами та сміттям кришки  люків і камер, зелені насадження, а також складати матеріали на газонах, трасах підземних інженерних мереж і під'їздах до наземних споруд.
3.5.8. У випадку необхідності тимчасового складання грунту в місцях розташування колодязів, їх необхідно відгородити з забезпеченням підходів до них.
3.5.9. У випадку необхідності збереження руху транспорту через розриту траншею на проїзній частині, виконавець робіт зобов'язаний організувати проїзд через тимчасовий місток згідно з проектом. Відповідальність за будівництво містка несе виконавець.
3.5.10. Грунт, вийнятий із котлованів, траншей на проїзній частині і тротуарах, підлягає негайному вивезенню.
3.6. Підготовка об'єктів до відновлення благоустрою.
3.6.1. Засипання траншей (котлованів) після будівництва, реконструкції або ремонту підземних мереж та споруд може здійснюватися тільки після складання акту, підписаного  представниками технагляду замовника та організації, яка буде утримувати ці підземні мережі та споруди.
3.6.2. Засинання траншей та котлованів повинно здійснюватися з дотриманням технічних умов, проектно-технічної документації та заходів, необхідних для збереження конструкцій та їх ізоляції.
3.6.3. Засипати траншеї та котловани на проїзній частині і тротуарах необхідно піском з відповідним ущільненням під наглядом представника КП “Жовківське МВУЖКГ“.
3.6.4. Якщо засипання траншей здійснюється непридатним для цієї мети грунтом або без необхідного його ущільнення, то представники КП “Жовківське МВУЖКГ“ складають акт, на підставі якого будівельна організація зобов'язана негайно виправити вказані недоліки.
Після закінчення будівництва, реконструкції або ремонту підземних інженерних мереж та споруд виконавець зобов'язаний:
- до відновлення дорожнього покриття або зелених насаджень прибрати залишки грунту та сміття;
- викликати представника організації, на яку покладені обов'язки експлуатації покрить, для складання акту скритих робіт.
3.7. Контроль за термінами виконання робіт.
3.7.1. Контроль за дотриманням термінів виконання робіт, передбачених в п. 3.2 - 3.3 "Правил", здійснює КП" Жовківське МВУЖКГ“.
3.7.2. Накладення штрафів за недотримання термінів виконання робіт провадиться згідно з пунктом 5 "Правил" з часу закінчення термінів передбачених у дозволі.
3.8. Розміщення об’єктів побутово-торгівельного призначення, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами на вулицях міста Жовква.
3.8.1. Розміщення об'єктів побутово-торгівельного призначення і спеціальних конструкцій зовнішньої реклами провадиться за дозволами, що видаються органами, визначеними в "Порядку видачі дозволів на розміщення об'єктів побутово-торгівельного призначення на вулицях м. Жовкви" та "Порядку видачі дозволів на розміщення об'єктів зовнішньої реклами", які затверджуються розпорядженнями міського голови.
Дозвіл на розміщення тимчасового об'єкту побутово-торгівельного призначення на території, орендованій або закріпленій для прибирання і утримання за організацією, підприємством, може бути виданий тільки за згодою цієї організації, підприємства.
3.8.2. Споруди побутово-торгівельного призначення повинні відповідати вимогам, зазначеним в п. 2.6. цих Правил. В межах червоних ліній вулиць ці споруди (крім кіосків для продажу проїзних квитків на зупинках громадського транспорту) розміщуються за межею тротуару на відстані не менше 2-х метрів від нього. На вулицях і дорогах, де тротуари межують з проїзною частиною і цоколями капітальних будівель або огорож, дозволяється їх розміщувати в одну з фасадом будівлі або огорожі лінію. За межами червоних ліній розміщення споруд побутово-торгівельного призначення визначається відповідно до містобудівельних норм. Розміщення цих споруд в охоронних зонах пам'яток історії та архітектури допускається тільки за погодженням державного історико-архітектурного заповідника.
3.8.3. Біля кожної споруди побутово-торгівельного призначення повинно бути влаштовано впритул до неї покриття вдосконаленого типу за вширш:
з фасаду за всією його довжиною (незалежно від виду і конструкції споруди) – 2 м.
з боку вітрини та службового входу  - 1 м.
з боку для покупців     - 1,5 м.
У разі розміщення споруди на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару повинна бути побудована пішохідна доріжка завширшки 1,5 метра. Біля кожної споруди їх власники повинні встановити урну для сміття.
3.8.4. Спеціальні конструкції зовнішньої реклами розміщуються:
- просто неба на об'єктах благоустрою, землі, на будівлях, спорудах тощо, відстань між окремими широкоформатними спеціальними конструкціями зовнішньої реклами розташованими вздовж вулиць повинна бути не менша 100 м.
- на опорах вуличного освітлення та над проїзною частиною вулиць і доріг - з дотриманням вимог техніки безпеки та забезпечення видимості дорожніх знаків, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування а також за умов, що така реклама не повторює (чи імітує) зображення дорожніх і вказівних знаків.
- в межах охоронних зон пам'яток історії та культури, об'єктів природно-заповідного фонду за погодженням з відповідними службами цих об'єктів.
3.8.5. Для розміщення споруд побутово-торгівельного призначення і спеціальних конструкцій зовнішньої реклами не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень. В обгрунтованих випадках дозволяється ліквідовувати пошкоджені, аварійні та малоцінні зелені насадження (дерева та  кущі) з обов'язковим відшкодуванням їх вартості для відновлення їх кількості (площі зелених насаджень) згідно з проектом погодженим у встановленому порядку.
3.8.6. Вимоги до інформації про побутово-торгівельну споруду, пересувний елемент вуличної торгівлі регламентується пунктом 10 "Порядку занаття торгівельною діяльністю і правил торгівельного обслуговування населення", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95р. №108.
3.8.7. Споруди побутово-торгівельного призначення спеціальні конструкції зовнішньої реклами, після закінчення терміну дії дозволу повинні бути демонтовані без нагадування, або перереєстровані не пізніше 20 днів після закінчення терміну дії дозволу, після цього терміну вони вважаються самовільно встановленими.
3.8.8. Самовільно встановлені споруди побутово-торгівельного призначення і спеціальні конструкції зовнішньої реклами, в тому числі і об'єкти, дозволи на встановлення яких скасовані, після застосування до їх власників штрафних санкцій підлягають примусовому демонтажу.
3.8.9. Примусовий демонтаж самовільно встановлених побутово-торгівельних споруд і споруд, дозволи на встановлення яких скасовані, здійснює КП “Жовківське МВУЖКГ“ за розпорядженням міського голови. Розпорядження оформляється в 5-денний термін з моменту виявлення самовільно встановлених споруд або дати скасування дозволу.
Відповідальними за здійснення примусового демонтажу є начальник КП “Жовківське МВУЖКГ“.
Видатки на демонтаж та зберігання демонтованих об'єктів відшкодовують їх власники. Розмір оплати встановлюється:
- за одну добу зберігання побутово-торгівельних споруд і спеціальних конструкцій зовнішньої реклами на базі КП “Жовківське МВУЖКГ“ - в розмірі одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян;
- за доставку і демонтаж побутово-торгівельних споруд і спеціальних конструкцій зовнішньої реклами в розмірі фактичних витрат.
Доходи від зберігання демонтованих об'єктів використовуються КП “Жовківське МВУЖКГ“ на розвиток власної виробничої бази.
Повернення власникам демонтованих об'єктів проводиться КП “Жовківське МВУЖКГ“ після оплати власниками вартості їх демонтажу, доставки та зберігання.
Після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об'єктів, власники яких не зголосилися за їх поверненням або не сплатили вартості демонтажу, доставки та зберігання, подальше їх застосування вирішується міською радою згідно з чинним законодавством.
3.8.10. Примусовий демонтаж самовільно встановлених спеціальних конструкцій зовнішньої реклами здійснює КП "Жовківське МВУЖКГ“ в 30-денний термін з моменту виявлення. Порядок демонтажу самовільно встановлених рекламоносіїв встановлюється рішенням виконкому Жовківської міської ради.
3.9. Забороняється:
Самовільно прокладати або ремонтувати інженерні комунікації (підземні і наземні).
Розвішувати дорожні знаки без погодження з державтоінспекцією, власником доріг.
Самовільно встановлювати тимчасові і постійні огорожі і відгородження.
Самовільно встановлювати в межах червоних ліній риштування.
Самовільно встановлювати споруди побутово-торгівельного призначення, спеціальні конструкції зовнішньої реклами.
Виконувати планові та аварійно-відновлювальні роботи без огородження місця роботи відповідно до вимог РСТ УРСР 1906-86.
4. Утримання об'єктів міського благоустрою.
4.1. Номенклатура робіт з утримання об'єктів міського благоустрою.
Вулично-дорожня мережа.
4.1.1. Систематичне очищення покриттів від пилу, сміття, ґрунтових та інших наносів шляхом підмітання та миття, а також поливання покриттів водою під час спеки влітку.
4.1.2. Планування узбіч, укосів насипів та виїмок доріг без підсипання ґрунту з прибиранням невеликих зсувів та обвалів.
4.1.3. Видалення трави і бур'яну на ухилах насипів виямках дороги, а також засівання їх травою, косіння трави на газонах.
4.1.4. Коткування фунтових та гравійних доріг.
4.1.5. Обезпилювання доріг з щебеневим та гравійним покриттям.
4.1.6. Догляд за спученими і слабкими ділянками вулиць (доріг) шляхом тимчасових загорож і регулювання руху, відкриття і закриття повітряних воронок.
4.1.7. Своєчасне очищення покриттів від снігу, снігово-льодового накату; навантаження та вивезення снігу і снігово-льодового сколювання на снігозвалища.
4.1.8. Оброблення покриттів фрикційними та іншими протиожиледними матеріалами для ліквідації на них слизькості взимку.
4.1.9. Пропускання води по канавах та інших водовідвідних спорудах з ліквідацією в окремих місцях наносів снігу і льоду.
4.1.10. Очищення і промивання водостічних та дренажних мереж.
4.1.11. Пропарювання водостічних труб для ліквідації льодяних пробок.
4.1.12. Нанесення та відновлення дорожньої розмітки.
4.1.13. Технічна паспортизація та інвентаризація об'єктів з періодичним обліком інтенсивності руху транспорту і пішоходів, інструментальними випробуваннями міцності дорожнього одягу та замірами рівності й слизькості покриття.
4.1.14. Ведення обліку та аналізу дорожньо-транспортних пригод, що сталися з причини незадовільних дорожніх умов.
4.1.15. Розробка з подальшим погодженням з державтоінспекцією дислокації технічних засобів регулювання дорожнім рухом, які знаходяться на балансі КП “Жовківське МВУЖКГ“. Розробка заходів щодо ліквідації умов виникнення місць концентрації до-рожньо-транспортних пригод.
Зелені насадження.
4.1.16.Догляд за деревами і кущами: підживлення, поливання, обрізання крон дерев і кущів, вирізування сухих суків і віток, знешкодження омели, обробка отрутохімікатами, утеплення кореневої системи, штикування грунту в ямах, розкриття і розв'язування кущів неморозостійких порід, стрижка живої огорожі.
Догляд за трав'яними газонами, квітниками: підживлення, поливання, про¬полювання, косіння трави.
Малі архітектурні форми.
4.1.17. Прибирання сміття під навісами та іншими малими архітектурними формами.
4.1.18. Миття, протирання і очищення пам'ятників, лав від пилу, бруду і снігу. Вуличне освітлення та зовнішні електромережі.
4.1.19. Нагляд за справністю електромереж, устаткування та споруд.
4.1.20. Заміна електроламп, миття та протирання світильників.
4.1.21. Ліквідація пошкоджень елекромереж, освітлювальної арматури та устаткування.
4.1.22. Виправлення окремих опор, підвісок, кронштейнів, очищення опор від наклеєних плакатів тощо.
Гідротехнічні протизсувні споруди.
4.1.23. Прибирання, очищення від снігу та ожеледиці, а також посипання піском сходів, проїздів, тротуарів та пішохідних доріжок на спорудах. Споруди санітарного очищення та прибирання міст.
4.1.24. Роботи з утримання внутрішніх та під”їзних автомобільних доріг до об’єктів споруд згідно з пп. 4.1.1- 4.1.14. Інші роботи з утримання об”єктів міського благоустрою .
4.1.25. Проведення технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів.
4.1.26. Технічний нагляд за функцірнуванням об’єктів міського благоустрою.

4.2.Утримання і прибирання міських територій
4.2.1. Утримання і прибирання вулиць, проспектів, площ, шляхопроводів, мостів, тротуарів, садів, парків, скверів, бульварів, дворів та територій, які прилягають до будівель, здійснюється їх власниками, орендарями в порядку, який встановлений цим розділом Правил.
4.2.2. Юридичні особи та громадяни, вказані в п. 4.2.1. цих Правил зобов’язані прибирати прилеглі території:
4.2.2.1. По всій довжині відведеної, закріпленої або орендованої ділянки.
4.2.2.2. В ширину – до середини вулиць, при односторонній забудові – на всю ширину проїздної частини.
Власники, орендарі будинків і забудівники, території яких входять на площі здійснюють прибирання до середини площ, крім територій, які закріплені за КП “Жовківське МВУЖКГ“.
4.2.3. Території, дороги, штучні споруди, зупинки громадського транспорту закріплюються розпорядженнями міського голови для утримання та прибирання за підприємствами, установами і громадянами. Утримання і прибирання закріплених територій здійснюється силами і за кошти організації.
4.2.4. Залізничні колії, які пролягають на території міста в межах відчуження, схили, насипи, переїзди, переходи через колії прибираються силами і за рахунок організацій, які експлуатують ці споруди.
4.2.5. Прибирання територій прилеглих до закладів торгівлі та громадського харчування, здійснюють власники або орендарі цих закладів.
Прибирання територій, прилеглих до кіосків, літніх майданчиків, пересувних елементів вуличної торгівлі в радіусі 5 метрів здійснюють власники об’єктів вуличної торгівлі.
Підтримання чистоти на прилеглих територіях до вказаних об’єктів провадиться протягом всього робочого часу і після закінчення роботи.
4.2.6. Прибирання водовідвідних канав, труб, дренажів, які призначені для відводу поверхневих і грунтових вод з вулиць і дворів, здійснюється КП “Жовківське МВУЖКГ“, підприємствами, організаціями, орендарями, забувниками та власниками будинків, в користуванні яких перебуває відповідна територія.
4.2.7. Очищення підключень дощової каналізації і дощоприймачів здійснюється лінійними шляховими експлуатаційними організаціями.
4.2.8. Урни для сміття встановлюють організації і громадяни на закріплених за ними територіях із розрахунку:
- вулиці, парки - одна урна на 800 кв.м. площі, відстань між урнами не більше 50 метрів;
- ринки - одна урна на 50 кв.м. площі, відстань між урнами не більше 10 метрів;
- зупинка громадського транспорту - не менше двох урн;
- заклади торгівлі - по одній урні;
- громадського харчування - біля кожного входу і виходу;
- побутового обслуговування, установи і організації, об’єкти вуличної торгівлі - одна урна.
Урни повинні очищатись їх власниками в міру їх заповнення.
4.2.9. Прибирання міських територій здійснюється:
весняно-літній період:     - ранкове до 7.00 год.
- денне з 14.00 до 16.00 год.
осінньо-зимовий період:    - ранкове до 8.00 год.
- денне з 14.00 до 16.00 год.
Період весняно- літнього утримання встановлюється з 15 квітня до 15 жовтня , осінньо-зимового – з 15 жовтня до 15 квітня.
4.2.10. Миття вулиць і площ здійснюється в період з 0.00 год. до 6.00 год. по всій ширині проїзної частини, технічні тротуари і бордюрні камені.
Денне миття допускається на вулицях і площах, де відсутній інтенсивний рух пішоходів.
4.2.11. Поливання вулиць, площ і тротуарів здійснюється в спеку, в міру потреби.
4.2.12. Сміття повинно бути вивезене на спеціально відведені звалища або зібрано в спеціальні вуличні чи дворові контейнери. Протягом дня повинен здійснювати збір сміття, паперу та інших відходів.
4.2.13. Для усунення снігових накатів з настанням снігопадів повинно здійснюватись прибирання снігу з підгортанням його в вали до закінчення снігопаду.
4.2.14. Підгортання снігу в вали дозволяється на всіх вулицях, площах і скверах. В залежності від ширини вулиць і характеру руху на них, вали можуть укладатися з однієї або з двох сторін проїздної частини, вздовж тротуарів не далі, як 40 см. від бордюру.
Забороняється утворення валів снігу в зоні перехресть, пішохідних переходів, автобусних зупинок, а також згортань снігу і зрубів льоду на газони з посадками.
4.2.15. У разі укладання снігових валів і куп необхідно на проїзній частині вулиць і тротуарів залишати в'їзди на перехрестя вулиць, в подвір'я, підходи до будівель і ліхтарів вуличного освітлення, вільні проїзди і проходи для пішоходів.
4.2.16. Укладання снігу, зрубів на тротуарах, доріжках скверів, в подвір'ях здійснюється в місцях, які забезпечують вільний прохід пішоходів і під'їзд механізмів та автотранспорту.
4.2.17. Власники підземних інженерних мереж зобов'язані до зимового періоду відремонтувати колодязі, люки котрих повинні бути на одному рівні з проїзною частиною вулиці.
4.2.18. В період ожеледиці посипання піском тротуарів, пішохідних доріжок, проїзної частини вулиць і автобусних зупинок і самих посадочних майданчиків, мостів, підйомів і спусків та інших небезпечних місць здійснюється систематично на весь період ожеледиці.
4.2.19. Прибирання всіх територій в період снігопадів повинно провадитись цілодобово.
4.2.20. Вивезення снігу і зрубів льоду дозволяється на спеціально відведені місця відведені міською радою.
4.2.21. Влаштування, утримання і ліквідація звалищ для снігу і зрубів льоду покладається на шляхово-експлуатаційні дільниці.
4.2.22. У разі зберігання автомобілів на вулицях, тортуарах, прибудинкових територіях прибирання місця зберігання автомобіля здійснюється його власником.
4.3. Утримання і прибирання дворових територій.
4.3.1. Території дворів житлових і адміністративних будівель повинні утримуватись в належному санітарному стані. Щоденно повинно здійснюватись прибирання, підмітання, а в літній період - і миття; підгортання і вивезення снігу, посипання піском - в зимовий час; своєчасне вивезення сміття і нечистот, очищення водостоків і дренажів. Прибирання і очищення дворів повинно закінчуватись до 8.00 години.
4.3.2. Побутове сміття, вуличний і дворовий змет повинні збиратися і утримуватися в стандартних сміттезбірниках - металевих контейнерах. Для контейнерів в подвір'ях повинні бути виділені спеціальні майданчики з тіньової сторони дворових територій з водонепроникаючим покриттям огородженні сітчастою, цегляною чи бетонною огорожею. Розташування, розміри і оформлення майданчиків повинні забезпечувати вільний проїзд спецавтотранспорту, відповідати умовам завантаження.
4.3.3. Майданчики повинні бути віддалені від житлових будинків, дитячих установ, спортивних майданчиків, місць відпочинку населення на відстані не менше, як 20 метрів і не більше, як 100 метрів від житлових будинків. Розміри майданчиків повинні бути розраховані на встановлення необхідної кількості контейнерів, виходячи з чисельності населення та норм накопичен¬ня твердих побутових відходів.
4.3.4. На час ремонту будинків на територіях дворів відводиться місце для тимчасового складання будматеріалів і будівельного сміття, які повинні вивозитися транспортом організації!, що проводять ремонт.
4.3.5. Будинковолодіння, які не мають каналізації, повинні мати утеплені вигреби туалетних і помийних ям з водонепроникним дном і стінами, закриватися кришками. Забороняється виливати помиї і нечистоти на території двору.
4.3.6. Вигреби туалетних і помийних ям, сміттезбірники, контейнери повинні своєчасно очищатися, утримуватися в справному стані і дезинфікуватися.
Дезинфекція сміттезбірних контейнерів здійснюється один раз на 15 днів, майданчиків навколо них - щоденно, стін туалетів - один раз на тиждень, вміст туалетних і помийних ям - один раз в три дні. Дезинфекція здійсню¬ється шляхом побілки і посипання хлорним вапном, іншими препаратами.
4.3.7. Збір і вивезення твердих побутових відходів і нечистот з будинковолодінь здійснюється у відповідності з санітарно-гігієнічними вимогами запланово-регулярною системою згідно з затвердженими графіками і за разовими замовленнями.
Вивезення з будинковолодінь здійснюється: сміття - систематично в міру накопичення, але не рідше, ніж раз у три дні; нечистот - в міру накопи¬чення ємкостей, але не більше 2/3 об'єму.
4.4. Порядок утримання малих архітектурних форм.
4.4.1. Адміністрація підприємств, організацій, установ, будинковолодінь, орендарі, забудівники, власники будинків, керівники торговельних організацій та інші власники зобов'язані утримувати в належному стані:
4.4.1.1. Огорожі, газонні огорожі і паркани, спеціальні конструкції зовнішньої реклами, вивіски, павільони, кіоски, намети, телефонні будки, фонтани;
4.4.1.2. Ліхтарі вуличного освітлення, стовпи, лавки, домові ліхтарі з номерними знаками, телефонні шафи, трансформаторні будки і інше обладнання;
4.4.1.3. Скульптури, пам'ятники.
4.4.2. Адміністрація підприємств, організацій і будинковолодінь зобов'язана своєчасно проводити огляди зовнішнього вигляду, технічного стану малих архітектурних форм і проводити необхідний ремонт, фарбування і миття.
Фарбування всіх малих архітектурних форм (крім скульптур і пам'ятників) повинно провадитися щорічно в міру потреби і закінчуватись не пізніше 15 жовтня . Фарбування слід провадити атмосферностійкими фарбами і тільки  згідно з паспортом .
4.4.3. Будівництво і встановлення огорож, парканів, газонних огорож, кіосків, наметів, павільонів, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами допускається після погодження  проектів у встановленому порядку та з дозволу служб, визначених міськвиконкомом.
4.4.4. Світлові реклами і світлові вивіски повинні вмикатися з настанням темноти одночасно з вуличним освітленням.
4.4.5. Вітрини магазинів, підприємств громадського харчування і побутового обслуговування повинні утримуватися в належному порядку і обладнуватися спеціальною освітлювальною арматурою. Освітлення вітрин повинно здійснюватися щоденно з настанням темноти.
Оформлення вітрин і вивісок проводиться відповідно до Вимог, що затверджуються виконавчим комітетом і з дотриманням Закону "Про мови в Україні".
4.4.6. Розклеювання газет, плакатів, афіш, оголошень і реклам дозволяються тільки на спеціально встановлених щитах.
Місця розвішування передвиборних агітаційних плакатів оформяються міською радою  за погодженням із депутатом відповідного округу за 3 місяці до дати проведення виборів.
Всі агітаційні плакати мають бути зняті власниками  в  10-дениий термін після виборів.
До власників агітаційних плакатів, розміщених без узгодження або несвоєчасно знятих застосовуються санкції згідно із розділом 5 ''Правил...".
4.4.7. Встановлення огорожі будівельних майданчиків в межах червоних ліній вулиць, на тротуарах, газонах, проїзній частині допускається з дозволу міської ради .
4.5. Забороняється:
4.5.1. Кидати будь-яке сміття, недопалки, папір на проїзну частину вулиць, тротуари, майданчики, бульвари, сквери й інші місця загального користування
4.5.2. Посипати сіллю тротуари ;
4.5.3. Скидати будь-яке сміття, нечистоти, землю, будівельні та інші відходи на вулицях, пустирях, лісовій зоні, вздовж доріг, в охоронній зоні річок і водоймищ, на вільних територіях і у всіх інших не відведених для цього місцях.
4.5.4. Мити автомашини, мотоцикли в охоронній зоні річок і водоймищ, біля водозбірних кранів і колонок, в парках, скверах та на прибудинкових територіях, на проїзній частині дорожніх об'єктів, узбіччі та тротуарах.
4.5.5. Зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття. Залишати на вулицях і в подвір'ях невивезене сміття, нечистоти, болото, зруби льоду і сніг, будівельні та інші відходи.
4.5.6. Складати на вулицях, мостах та інших невідведених місцях будівельні матеріали, інші предмети.
4.5.7. Залишати на вулицях і інших міських територіях торгівельні ятки, тару, пересувні коляски й інше пересувне устаткування, яке можливо прибрати після закінчення торгівлі.
4.5.8. Розклеювати афіші і оголошення на парканах, фасадах будівель, тощо, прикріплювати реклами, вітрини і щити до решіток огорож.
4.5.9. Захаращувати двори тарою та складати її на проїздах і проходах, тротуарах.
4.5.10. Спалювати сміття, опале листя та інші відходи на вулицях, в подвір'ях, урнах, складати їх для тривалого зберігання.
4.5.11. Вигулювати собак в невідведених місцях.
4.5.12. Забруднювати вулиці, площі, проспекти й інші території міста при перевезенні автотранспортом сміття, сипких та інших матеріалів і внаслідок заїзду автомобіля з відкритого ґрунту на проїзну частину.
4.5.13. Оформляти вітрини і вивіски із порушенням вимог до їх оформлення, затверджених виконавчим комітетом.
4.5.14. Заправляти транспортні засоби пально-мастильними матеріалами з автомобільних та інших пересувних бензозаправників, займатися торгівлею пально-мастильними, іншими матеріалами та виробами на проїзній частині вулиць і на тротуарах.
5. Відповідальність за порушення “Правил благоустрою і утримання території м. Жовква"
5.1. Відповідно до пункту 44 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" за порушення "Правил благоустрою і утримання території м. Жовква" накладаються штрафи, передбачені статтею 152 Кодексу України  про адміністративні правопорушення, а саме:
5.1.1. Самовільне скидання побутового сміття, побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва, землі у не відведених для цього місцях.
Примітка до пункту 5.1.1.
Штрафи накладаються на посадових осіб організацій, та громадян, що допустили  порушення, а в разі неможливості їх виявлення ~ на посадових осіб організацій, за якими закріплені ці території, після закінчення терміну припису про усунення виявлених порушень.
5.1.2. Завантаження контейнерів для побутового сміття будівельним сміттям, металобрухтом.
5.1.3. Несвоєчасне прибирання території, в тому числі прилеглої та закріпленої розпорядженням міської ради.
5.1.4. Забруднення впорядкованих територій при перевезенні сміття сипучих матеріалів автотранспортом та внаслідок виносу болота за колесами автомобілів.
5.1.5. Несвоєчасний вивіз побутового сміття із контейнерних майданчиків.
5.1.6. Несвоєчасний вивіз будівельного сміття із будівельних майданчиків.
5.1.7. Засмічення місць загального користування недопалками, паперами, недогризками, лушпинням тощо.
5.1.8. Витоки води, фекалій на впорядковані території.
5.1.9. Несвоєчасне прибирання снігу із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, несвоєчасне посипання їх піском, скидання снігу на проїзну частину вулиць.
5.1.10. Миття, заправка, ремонт транспортних засобів на проїзній частині вулиць, тротуарах та в необладнаних для цього місцях.
5.1.11. Несвоєчасне прибирання місця зберігання автомобіля (на вулицях, прибудинкових територіях).
5.1.12. Складання грунту, будівельних матеріалів поза межами будівельно-го майданчика без дозволу.
5.1.13. Складання тари, конструкцій, виробів на вулицях, площах, зелених
зонах, прибудинкових  територіях тощо, без дозволу.
5.1.14. Відсутність на підземних комунікаціях кришок люків колодязів і теплових камер.
5.1.15. Наїзди на зелені насадження, газони, декоративні огорожі, тротуари.
5.1.16. Забруднення території, вулиці, тощо, викликане виконанням будівельних робіт понад нормативні терміни, вказані в дозволі.
5.1.17. Відсутність освітлення розкопаного місця.
5.1.18. Відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій.
5.1.19. Неякісне відновлення благоустрою об'єкта після виконання планових та аварійних робіт.
5.1.20. Відсутність урн для сміття на об'єктах вказаних в п. 4.2.8. цих “Правил“.
5.1.21. Відсутність договору на вивезення твердих побутових відходів в населення, в установах, підприємствах, організаціях різних форм власності з спеціалізованим підприємством, що надає такі послуги.
5.1.22. Забруднення території внаслідок пошкодження об'єктів благоустрою.
5.1.23. Забруднення території, вулиць, тощо, викликане самовільним виконанням будівельних, ремонтно-будівельних робіт.
5.1.24. Самовільне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійних і тимчасових огорож, риштувань, дорожніх знаків, кіосків, яток стаціонарних, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами та несвоєчасна їх перереєстрація.
5.1.25. Розвішування рекламних оголошень, афіш, агітаційних плакатів на фасадах будинків, споруд, парканах, деревах, стовпах, тощо та несвоєчасне зняття агітаційних плакатів.
5.1.26. Незадовільне забезпечення технічної справності:
а) доріг, вулиць, площ, тротуарів, пішохідних переходів, мостів, пішохідних доріжок;
б) колодязів водопровідних, каналізаційних, зв'язку і їм подібних, дощоприймачів, дренажів, колекторів дощової каналізації, теплових камер.
5.1.27. Незадовільне утримання прибудинкових територій, територій підприємств і організацій.
5.1.28. Незадовільний зовнішній вигляд та технічна справність, не відповідність їх до затверджених паспортів, проектів, вимог:
а) постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів вуличного освітлення, домових ліхтарів, стовпів, урн та контейнерів для сміття:
б) кіосків, літніх торгівельних майданчиків, яток стаціонарних, трансформаторних будок, телефонних і електричних шаф, навісів;
в) спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, вивісок і вітрин, пам'ятників, скульптур, пам'ятних дошок.
5.1.29. Посадка зелених насаджень, влаштування городів без погодження з житлово-комунальними органами.
5.1.30.Спалювання на території міста сміття, листя, будь-яких промислових та побутових відходів.
5.1.31. Відповідальність за порушення Правил, скоєних неповнолітніми визначається згідно із ст. 13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
5.1.32. Протокол, що підтверджує факт порушення Правил, мають право складати і пред'являти порушникам в межах своєї компетенції посадові особи КП “Жовківське МВУЖКГ“.
5.1.33. Накладання штрафів на посадових осіб та громадян провадиться адмінкомісіями при міській раді за протоколами, складеними посадовими особами, переліченими в п.5.1.32.
5.1.34. Всі штрафи підлягають сплаті посадовими особами та громадянами - в термін згідно ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Примусове виконання постанов адмінкомісій провадиться згідно із статтею  307 Кодексу України про адміністративні правопорушення
5.1.35. Кошти, отримані від накладених штрафів на фізичних осіб за постановами адмінкомісій скеровуються до бюджету міської ради.
5.1.35.Контроль виконання постанов адмінкомісій здійснює відповідальний секретар адмінкомісій.