Комунальне некомерційне підприємство «Жовківська лікарня» Жовківської міської ради Львівського району Львівської області

Скорочена назва – КНП «Жовківська лікарня»

Керівник:
Директор, заслужений лікар України, к.м.н. доц. Євген МОСКВЯК

Адреса: Україна, 80300 , Львівська область, Львівський район, м. Жовква, вул. Львівська, 78, тел. (252) 21-853
e-mail: crlzhovkva@remove-this.gmail.com
КОД ЄДРПОУ 01996409

У Жовківській територіальній громаді, що входить до зони обслуговування КНП «Жовківська лікарня» функціонують Жовківська лікарня з поліклінічним відділенням, 6 лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини (с. Зіболки, с. Сопошин, с. Нова Скварява, с. Глинськ, с. Туринка, Деревня), 13 фельдшерсько-акушерських пунктів (с. Великі Передримихи, с. Блищиводи, с. Мацошин, с. Мокротин, с. Стара Скварява, с. Фійна, с. Крехів, с. Воля-Висоцька, с. В’язова, с. Замочок, с. Бесіди, с. Любеля, с. Кулява).
У 1843 році, Жовківський староста барон Вільгельм Кріг (Wilhelm Krieg) на зібрані громадські кошти розпочав будівництво двоповерхового міського шпиталю на 70 ліжок (тепер хірургічне відділення КНП "Жовківська лікарня" по вулиці Шпитальній, 50), який урочисто зданий в експлуатацію 17 листопада 1844 року (Baracz S. Pamiatki miasta Zolkwi. Lwow, 1877). Відомо, що у 1865 році у міському шпиталі працювали міський лікар-хірург Йозеф Картш (Josef Kartsch) та міська акушерка Анна Бруш. 28 червня 1872 року помер у віці 70-ти років всіма шанований лікар Йозеф Картш, який пропрацював 40 років, на його похорон прибули кілька тисяч мешканців Жовкви та околиць. У 1888 році побудовано господарські споруди лікарні та, ймовірно, будинок колишнього інфекційного відділення, про що свідчить збережена дата на фасаді однієї із споруд. В 1939 році ліжковий фонд вже повітового шпиталю в м. Жовква становив 120 ліжок загального профілю.
В 1939 році, з приходом радянської влади, в м. Жовква було створено Жовківську ЦРЛ на 150 ліжок. Поступово ліжкова мережа зростала та станом на 01.01.2011 року становила 590 ліжок, лікарня обслуговувала населення колишнього Жовківського району. Дата державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, та громадських формувань – 19.08.1996 року. З початком медичної реформи, Жовківська ЦРЛ була реорганізована 15.08.2018 року в комунальне некомерційне підприємство Жовківської районної ради «Жовківська центральна районна лікарня». В результаті адміністративно-територіальної реформи, у зв’язку з ліквідацією Жовківського району та створенням Жовківської територіальної громади, КНП «Жовківська лікарня» Жовківської міської ради Львівського району Львівської області 10.02.2021 року набула нового власника – Жовківську міську раду.
КНП «Жовківська лікарня» Жовківської міської ради надає послуги первинної та вторинної медичної допомоги та здійснює управління медичним обслуговуванням населення Жовківської територіальної громади, а також населення сусідніх громад: Рава-Руської ТГ, Добросинсько-Магерівської ТГ, Великомостівської ТГ та Куликівської ТГ.

КНП "Жовківська лікарня" надає медичну допомогу з наступних медичних спеціальностей: терапія, пульмонологія, ревматологія, кардіологія, гастроентерологія, ендокринологія, алергологія, гематологія, інфекційні хвороби, фізіотерапія, лікувальна фізкультура, хірургія, ортопедія-травматологія, урологія, анестезіологія, ендоскопія, онкологія, стоматологія, акушерство, гінекологія, педіатрія, ЛОР, неонатологія, офтальмологія, фтизіатрія, неврологія, психіатрія, наркологія (в т.ч. платні медичні наркологічні огляди), дерматовенерологія, імунологія, лабораторна діагностика, ультразвукова діагностика, рентгенологія, зубопротезування (в т.ч. платне зубопротезування), функціональна діагностика, гемодіаліз, патолого-анатомічні дослідження.

 

Ліжкова мережа
Паліативне відділення30 ліжок
Терапевтично-неврологічне відділення45 ліжок, з них 10 неврологічних для дорослих, 20 терапевтичних для дорослих, 15 кардіологічних
Хірургічне відділення №150 ліжок, з них 32 хірургічні для дорослих, 3 хірургічні для дітей, 15 травматологічних
Хірургічне відділення №220 ліжок, з них 10 гінекологічних для дорослих, 5 офтальмологічних для дорослих, 3 отоларингологічних для дорослих, 2 отоларингологічних для дітей
Пологове відділення20 ліжок, з них 15 для вагітних та роділь, 5 патології вагітних
Педіатричне відділення30 ліжок, в т.ч. для грудних дітей 10 ліжок
Приймально-діагностичне відділення5 ліжок
Всього    200 ліжок