Комунальне підприємство «Жовківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»

Керівник – Швай Тадей Іванович
Адреса: Україна, 80300, Львівська область, Жовківський район, м. Жовква, вул. Лісна, 2а, тел. № (252)-22-374
e-mail: zhovkva.vodokanal@remove-this.gmail.com
сайт:https://vodokanal.zhovkva.info/
КОД ЄДРПОУ 03333110

 

 
1.Історія створення та руху основних фондів КП “Жовківське ВУВКГ”

Комунальне підприємство “Жовківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” (на час створення Нестеровське ВУВКГ) створене згідно наказу Львівського обласного комунального управління №208 від 08.10.1985р. на базі водопровідно-каналізаційної дільниці Нестеровського районного Комбінату комунальних підприємств і рішення Львівського облвиконкому №496 від 09.09.1985р. про передачу основних засобів на баланс Нестеровського ВУВКГ.
Нестеровське ВУВКГ, державне підприємство, підпорядковувалось Львівському обласному виробничому управлінню ВКГ. Перший статут Нестеровського ВУВКГ, розроблений Львівським обласним ВУВКГ за підписом Глинського О.Т., затверджений 03.01.1986 р. Нестеровське ВУВКГ, як сказано в статуті, створене для безперебійного надання послуг і забезпечення питною водою населення, установ та підприємств м. Нестерова, а також відведення і очищення стічних вод.
07.12.1987р. ВУВКГ м. Львова передало на баланс Львівського обласного ВУВКГ споруди Мокротинського водозабору, з яких здійснювалось водопостачання Нестеровським ВУВКГ м. Нестерова (м. Жовкви).
Нестеровське ВУВКГ перейменоване в Жовківське ВУВКГ в зв’язку із зміною назви міста і 24.02.1992р. зареєстроване в Жовківській РДА Львівської обл., як державне комунальне підприємство.
Рішенням Львівської обласної ради від 14.03.2000р. №281 “Про передачу об’єктів теплокомуненерго і водоканалізаційного господарства” та рішенням Жовківської районної ради №19 від 11.04.2000р. “Про прийняття у спільну власність територіальних громад Жовківського району у районну комунальну власність ДКП Жовківське ВУВКГ” майновий комплекс Жовківського ВУВКГ передано в комунальну власність територіальної громади Жовківського району і підпорядкування Жовківській районній раді.
Рішенням Жовківської районної ради від 24.11.2003р. №8 передано, а рішенням Жовківської міської ради від 21.12.2003р. №8 прийнято у комунальну власність і підпорядкування Жовківської міської ради майновий комплекс КП “Жовківське ВУВКГ”.
Міської радою станом на 01.01.2004р. передано підприємству актом майновий комплекс на праві повного господарського відання.

2.Технічна характеристика об’єктів КП «Жовківське ВУВКГ»

КП « Жовківське ВУВКГ» забезпечує підйом, транспортування та подачу питної води населенню, підприємствам і закладам громадського харчування, торгівлі і побутового обслуговування, медичним закладам, шкільним і дитячим установам, промисловим підприємствам, будівельним організаціям м. Жовкви, с. Сопошин, с. Воля - Висоцька, с. Стара Скварява, а також прийом, відведення та очищення господарсько-побутових стічних вод від населення, установ та підприємств м. Жовкви.

Водопостачання :
Для водопостачання на водозаборі в с. Мокротин експлуатуються 3 діючі артезіанські свердловни, одна з яких знаходиться постійно в роботі, а дві інші резервні. Вода із свердловин подається на насосну станцію ІІ- го підйому, звідки напірним водоводом Ø-250 мм. подається в резервуари чистої води на г. Гарай в м. Жовкві. Насосна станція ІІ – го підйому збудована в 1961 році і на даний час існує необхідність будівництва нової насосної станції для забезпечення належних умов водопостачання. Водовід Мокротин – Жовква Ø-250 мм. довжиною 4,5 км збудований в 1994 р. і він знаходиться в задовільному стані. Для надійного і безперебійного постачання води існує необхідність будівництва другої вітки нового резервного водоводу Мокротин – Жовква. Два резервуари чистої води  об’ємом по 200 м³ збудовано в 1952 р. і місткістю 1000 м³ збудовано в 2007 р. Стан резервуарів задовільний, наявна місткість резервуарів дає змогу створювати майже добовий запас води. Резервуари чистої води розташовані на г. Гарай і по геодезичних відмітках знаходяться на 30-35 м. вище рівня розташування міста. В резервуарах проводиться знезараження питної води хлорним вапном, після чого вода самопливом подається мережею водопроводів до споживачів.
Протяжність вуличних водопровідних мереж складає 49,3 км., з них 5,8 км. знаходяться в аварійному стані. Централізованим водопостачанням охоплено 75% мешканців м. Жовкви.

Водовідведення :
Відведення стічних вод господарсько-фекальної каналізації з міської мережі здійснюється двома самотічними колекторами, трьома каналізаційними насосними станціями і напірним колектором на головну каналізаційну насосну станцію (ГКНС). З ГКНС насосами стічні води подаються напірним колектором діаметром 200 мм. протяжністю 1,9 км. на очисні споруди каналізації повної біологічної очистки. Каналізаційні насосні станції хоч і знаходяться в робочому стані і забезпечують відведення необхідної кількості стічних вод, але потребують реконструкції і модернізації із заміною насосного обладнання на енергоощадні електронасосні агрегати.
Протяжність головних колекторів 10,2 км., протяжність вуличних каналізаційних мереж 11,3 км., з них 2,4 км. знаходяться в аварійному стані. Існує необхідність будівництва резервної нитки напірного колектора від ГКНС до очисних споруд.
Централізованим водовідведенням охоплено 53% мешканців м. Жовкви.
Очисні споруди каналізації потужністю 2,0 тис. м3/добу побудовані і експлуатується з 1983 р. Очисні споруди повної біологічної очистки передбачені для очистки господарсько-побутових стічних вод. В результаті тривалої експлуатації є пошкодженими бетонні і металеві конструкції споруд, зношені технологічні трубопроводи і обладнання. Усе це приводить до порушення технологічного процесу очистки стічних вод і не дає можливості забезпечити належної якості очистки стічних вод перед їх скиданням в р. Свиня. Споруди і обладнання очисних споруд потребують реконструкції. У 2012 р. виготовлено проектно – кошторисну документацію на реконструкцію існуючих очисних споруд каналізації.
Станом на 01.01.2016 р. КП «Жовківське ВУВКГ» надає послуги 4320 абонентам.