Проект “Реалізація прешого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється“

Комунальна котельня по вул. Л.Українки
ДНЗ №2
За останні кілька років чи не у кожному місті України замислюються про альтернативні способи опалення та максимальне енергозбереження, адже тарифи на газ не припиняють рости, а якість постачання все ще залишає бажати кращого. Жовква не стала винятком. Тут уже давно замислювались про альтернативне паливо та робили спроби реалізувати власні ідеї. Проте саме проект в рамках програми Європейської комісії «Демонстраційні проекти Угоди Мерів» став реальним шансом для нашого міста.

Міський голова Жовкви Петро Вихопень підписав грантову угоду з Європейською Комісією у грудні 2014 року, завдяки якій у місті буде втілено у життя спеціальний проект під назвою: «Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється». Завдяки цьому наше місто отри0мало грант у сумі 688 тисяч євро. Реалізація даного проекту розрахована на три роки і була розпочата 1 квітня 2015 року. З допомогою даних коштів від Європейського Союзу буде значно збільшено енергоефективність пілотного району, а саме модернізовано комунальну котельню та її тепломережі (вул. Лесі Українки,5), дитячий навчальний заклад №2 (вул. Л. Українки, 29) та встановлено індивідуальні теплові пункти у житлових будинках.

Основні цілі проекту та їх реалізація

Реалізація проекту дозволить значно скоротити викиди парникових газів у місті з допомогою енергоефективних технологій, використання лише відновлюваних видів палива та проведення інформування жителів міста для формування енергоощадної поведінки. На сьогодні команда проекту, котра працює над його реалізацією, уже провела якісний енергетичний аудит об’єктів проекту, що дозволило побачити реальне споживання енергоносіїв, витрати на них, а також знайти способи максимально ефективно уникнути цих витрат. Саме після цього було визначено необхідні в рамках проекту заходи.

Наше місто подолало уже чималий шлях у напрямку політики енергоефективності. Ми підготували План дій зі сталого енергетичного розвитку міста Жовква, у якому розроблений комплекс заходів у житловій, комунальній, промисловій, транспортній та бюджетній сферах. Але це лише початок шляху.

Які ж заходи будуть реалізовані?
В рамках проекту заплановано провести ряд заходів, які можна розділити на три частини. Буде проведена модернізація комунальної котельні по вулиці Лесі Українки, 5, яка включає:

·         встановлення двох твердопаливних котлів на відходах деревини потужністю по 500 кВт;  встановлення паливоподачі "живе дно"

·         встановлення бака акумулятора;

·         заміну мережевих насосів;

·         встановлення установки хімводоочистки;

·         оздоблювальні роботи.

Також будуть проведені роботи по реконструкції теплової мережі, а саме:

·         демонтаж трубопроводів гарячого водопостачання;

·         заміна трубопроводів теплової мережі на попередньо ізольовані;

·         заміна запірно-балансувальної арматури;

·         гідравлічне балансування теплової мережі;

·    встановлення п’яти індивідуальних теплових пунктів в житловому секторі пілотного району.  Чотири з них у багатоповерхових будинках ( 1-й – вул. Яворницького 4,6, 2-й – вул. Яворницького 8, 3-й – вул. Грушевського 8, 4-й – вул. Тарнавського 3.) і один в ДНЗ №2.

Для модернізації ДНЗ №2 будуть проведені такі роботи:

·         заміна покриття даху з шиферу на металочерепицю;

·    утеплення горищного перекриття та зовнішніх стін будівлі мінераловатним утеплювачем;

·    утеплення цоколю будівлі пінополіуретаном з подальшим влаштуванням відмостки;

·         видалення існуючої карнизної плити, пожежних сходів, дашків, зовнішніх сходів  для запобігання утворення містків холоду, а натомість встановлення приставних конструкцій (пожежних сходів, зовнішніх сходів, дашків);

·         заміна вікон та зовнішніх дверей на енергозберігаючі;

·         влаштування систем  дощового водовідведення та дренажної системи;
·         заміна застарілих системи електропостачання та освітлення;

·         влаштування системи гарячого та холодного водопостачання (трубопроводи);
·         реконструкція системи опалення (встановлення панельних нагрівальних приладів, заміна трубопроводів, влаштування теплої підлоги, встановлення теплорегуляторів);

·         влаштування центральної системи вентиляції на кухні;

·         влаштування центральної системи вентиляції з рекуперацією тепла в приміщеннях, де постійно перебувають діти.

·         влаштування системи гарячого водопостачання від сонячних колекторів, теплової мережі, і трубчастого електронагрівача;

·         оздоблювальні роботи.

«Ми зобов’язані не просто виконати цей проект, але й перевиконати його»

Даний проект є не просто унікальним шансом, але й великою відповідальністю. Адже він вплине не лише на якість життя мешканців, а й на авторитет Жовкви перед Євросоюзом та іншими міжнародними структурами. Тому варто прикласти усі зусилля для того, щоб максимально ефективно втілити його у життя та надалі співпрацювати з ЄС.

На сьогодні, Жовква досить впевнено розпочала свій рух на шляху до реалізації проекту, який має найвищий демонстраційний ефект та високу ефективність.  Будемо надіятись, що це не останній успішний проект реалізований спільно з Європейським Союзом задля покращення життя у нашому місті.


Довідково: Проект "Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється"  фінансується Європейським Союзом