Сопошин

Перша письмова згадка про Сопошин відноситься до 1368 року.
Сопошин розташований за 25 кілометрів на північ від Львова, за 35 кілометрів від українсько-польського кордону, на роздоріжжі міжнародних автошляхів на Польщу (Львів — Рава-Руська — Варшава), Балтійські країни (Львів — Ковель — Брест). Поряд з автотрасою проходить залізниця Львів — Рава Руська — Варшава.
Розташоване село на межі природних областей: горбогірного пасма Розточчя та сильно заболоченої в давнину рівнини Малого Полісся. Межа природних областей збігається тут з багатою геологічною, кліматичною, рослинною і тваринною межею в Європі, поруч з якою проходить Головний європейський вододіл.
Це також древня межа земель та князівств Червоної Руси — Галичини, Волині, Звенигородського, Белзького князівств. Біля підніжжя гори Гарай (365 м) — крутого уступу Розточчя, яка здіймається на 150 метрів над прилеглою рівниною, перетиналися важливі шляхи Червоної Русі. Зі сходу на захід проходив шлях на відтинку між містами Димошин (нині м. Кам'янка-Бузька) та Щекотин (околиці села Глинсько за 5 кілометрів від Жовкви), далі на Янів (тепер Івано-Франкове), Краковець, Краків; з півдня на північ пролягав шлях зі столичного міста Галича (пізніше зі Львова) на Белз і Холм.
Сопошин  — село, належало до Жовківського повіту, 3 км на пд.-сх. від Жовкви. На пд. лежить Мацошин, на зах. Стара Скварява і Жовква, на пн. Жовква, на сх. Блищиводи та Смереків. Південно-західною частиною села пропливає річка Свиня, права притока р. Рати (притоки Бугу). В долині цієї річки лежить сільська забудова. В 1880 році було 148 господарств, 748 жителів в гміні, 9 господарства, 46 жителів на території двору. (587 греко-католиків, 188 римо-католики, 19 ізраелітів; 593 русини, 185 поляків, 12 німців). Парафія греко-католицька була в Мацошині, римо-католицька в Жовкві. В селі була церква і філіальна школа. В записах Крехівського монастиря є згадка про Василіанський монастир, який колись існував в Сопошині. (Шематизм провінції Св. Спасителя, Чину Св. Василія у  Львові, 1867, стр. 189). В Жовкві, 21 листопада 1690 року записує Ян III своєму кухарю Блажею Бамбужі, дві частини дворища Сподинковського в Сопошині.
У селі народилися:
польський композитор і педагог Станіслав Нев'ядомський;
український науковець і переклач Дзюб Іван Петрович.
Сьогодні село Сопошин є старостинським округом в Жовківській територіальній громаді Львівського району Львівської області, і налічує понад 1 600 мешканців.