Історико-краєзнавча експозиція “Музей старого містечка”

Експозиція відкрита в вежі Жовківської міської ради в рамках проекту “Розвиток туризму в транскордонному партнерстві” (IPBU.01.02.00-06-395/11-00) при співфінансуванні Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Основу експозиції становить колекція жовківських старожитностей, зібрана працівниками КП “Туристичний інформаційний центр” в м. Жовква, багато чого пожертвували небайдужі жовківчани. Крім того, частина експонатів придбана за рахунок коштів Європейського Союзу.
Експозиція присвячена історії Жовкви від початків до наших днів і розділена на кілька тематичних блоків. Перший блок присвячений Жовкві довоєнних часів — мирному багатонаціональному місту де мирно співіснували між собою українці, поляки і євреї. Експозиція розповідає про побут тих років, про культурне життя жовківських євреїв, про український національний рух (зокрема, про славетну василіанську друкарню), про польських уланів, що квартирували в місті. Другий блок присвячений війнам які проходили через Жовкву — і тому як ці криваві події відбились на нашому місті. Тут розповідається про Першу Світову війну і П. Нестерова, про визвольні змагання і Січових стрільців, про радянську і німецьку окупації, про місце Жовкви у військових операціях 1941 і 1944 років, про радянських ветеранів, про боротьбу ОУН і УПА. Наступний блок присвячений радянській добі — повоєнним репресіям, ідеології, а також мирному побуту і тому як люди зберігали віру і переконання в нелегких умовах СРСР. Останній блок присвячений АТО, підкреслюючи що історія продовжується і що та сторінка, яка пишеться зараз не менш важлива ніж усі події минулих століть. Музей старого містечка відкрився в травні 2016 року, то ж, єкспозиція в нас постійно формується і оновлюється.
Вхід в експозицію знаходиться на другому поверсі Жовківської міської ради. В коридорі і на сходах встановлені вказівники.

Експозицією опікується КП “Туристичний інформаційний центр” в м. Жовква, телефон +380(3252)22-498, +38(050)927-63-21, email: info@zhovkva-tour.info. В туристичний сезон (з квітня по листопад) експозиція працює щодня, з 09:00 до 17:00 без перерви.
Вхід на вежу коштує 30 грн. з дорослого і 15 грн. з дитини.

Згідно з рішенням Жовківської міської ради №51 від 16.02.2017 право на безкоштовне відвідування мають організовані групи, в т.ч. жовківські школи, державні установи, офіційні делегації до міста (після відповідної заяви установи-організатора)